Kurumsal

Remeha Isıtma Sistemleri

Yenilikçi ısıtma sistemleri teknolojileri devi Remeha 1935 yılında Hollanda'da kurulmuştur. 1939 yılında petrol, gaz ve katı yakıtlar için kullanılabilecek tam teşekküllü kazan programı geliştirerek sektörde büyük ilerleme kaydetmiştir. 1960’lı yılların başlarında, Hollanda’da geniş doğal gaz kaynakları bulunmuştur.

1963 yılında Remeha merkezi ısıtma kazanlarının üretimi ve geliştirmesine odaklanmıştır ve akabinde doğal gaz yakıtlı ilk merkezi ısıtma sistemlerini geliştirmiştir. 1970 yılında meydana gelen enerji krizinden sonra, ısıtma sistemlerinde verimliliğin arttırılması amacıyla yoğuşmalı kazan üretiminde öncü rol oynamıştır.

Remeha sahip olduğu özel Premix Brülör teknolojisiyle rakiplerinden çok daha verimli kazanlar üretebilmiş ve aynı zamanda baca gazı emisyonlarını çok daha fazla düşürebilmiştir. Remeha 1990’lı yıllarda Dünya'da ilk kez “bireysel” kullanıma sunulacak duvar tipi yoğuşmalı kazanların gelişmesinde sektörde öncü rol oynamıştır.

Müşteriler, ilerleyen süreçte, ihtiyaçlarına yönelik yeni ev tipi kazanlarla kısa sürede tanışmış ve yenilenebilir enerji çözümlerinden, ev tipi güneş enerji sistemlerini tanımışlardır. Remeha, Hollanda ve diğer Avrupa ülkelerinde pazar konumunu daha da güçlendirerek yenilikçi ısıtma sistemleri , sıcak su sistemleri ve servis kalitesi ile dünyanın lider üreticilerinden birisi konumuna gelmiştir.

2011 yılında Remeha, ürünlerinin Türkiye tek yetkili satış ve servis sağlayıcı distribütörlüğü için RES Enerji Sistemleri A.Ş. ile anlaşmışıtır.

Remeha Türkiye
Organizasyon

Organizasyon

Remeha, iç mekan ısıtma çözümleri için lider bir uluslararası markadır. 1935'ten beri hem konut hem de ticari binalar için ısıtma, ve sıcak su için akıllı, etkili ve verimli çözümler sunuyoruz. Ürettiğimiz tüm teknolojilerimizle, yarının konfor gereksinimlerini öngörerek, kullanıcılarımıza verimli ve sürdürülebilir bir konfor sunmayı amaçlıyoruz. Herkes için sürdürülebilir bir iç mekan iklimi... Remeha bunu mümkün kılıyor. 500'den fazla çalışanı ile Remeha, Hollanda ve Avrupa'nın lider bir üreticisi olarak Ar-Ge, üretim ve pazar yaklaşımına çağdaş bir yorum getiriyor. Remeha yenilikçi ısıtma sistemleri, sıcak su sistemleri ve ilgili hizmetlerin uluslararası lider üreticisi ve dağıtıcısı olan BDR Thermea Group'un ana markalarından biridir.

Kalite ve Güvenlik

Remeha hizmete, kaliteye, teknolojilerinin güvenli ve sorunsuz çalışmasına büyük önem vermektedir. Tüm teknolojilerimiz kalite ve güvenlik bakımından Avrupa standartlarındadır. Remeha bu kaliteyi garanti altına almaya devam edebilmek için ISO standartlarına göre çalışmakta ve üretmektedir. Bunun yanı sıra çeşitli endüstri kuruluşlarının üyesidir ve ısıtma sistemleri tasarımı, üretimi, montajı ve bakımı ile ilgili çeşitli sertifikaları bulunmaktadır. Tüm Remeha kazan ve kombileri 90/396/EEC no'lu CE standartlarına uygun üretilmektedir.

Kalite ve Güvenlik
Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

Yenilikçi ısınma ve sıcak su çözümlerinin lider üreticisi olarak Remeha, insanlara, çevreye ve ürüne karşı sorumluluğunu üstlenir. Yıllardır rakiplerimize örnek olan lider düşük NOx emisyonuna sahip teknolojilerimiz bunun bir yansımasıdır. Bilgi birikimimiz ve tecrübemizle enerji tasarrufu ve CO2 emisyonlarının sınırlandırılmasına yönelik yaptığımız ciddi çalışmalarla, küresel ısınma tehdidine karşı oluşturulan çözümlere katkıda bulunuyoruz. Ayrıca, iklim açısından nötr üretim, sürdürülebilir satın alma ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi gibi alanlarda da faaliyet göstermekteyiz.

Since 1935

80 Yıldır Endüstri Öncüsü

Remeha Fabrika
Remeha Fabrika
Remeha Fabrika
Remeha Fabrika
Remeha Fabrika
Remeha Fabrika
Remeha Fabrika
Remeha Fabrika
Remeha Fabrika
Remeha Fabrika
Remeha Fabrika
Remeha Fabrika
Res Enerji Sistemleri

Geleceği Korur

RES Enerji Sistemleri A.Ş.

RES Enerji Sistemleri A.Ş. 2010 yılında 50 yıllık bir HVAC tecrübesi ile Isıtma, Soğutma ve Havalandırma sektöründe AR-GE, mühendislik, üretim, ithalat, ihracat, satış öncesi ve satış sonrası hizmetleri vermek için kurulmuştur.

Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimli Sistemler üzerine birçok ciddi çalışma yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Çalışmalarızda, ülkemize artı bir değer katma motivasyonu ile yine ülke kaynaklarımızı ekonomik, verimli ve etkin bir şekilde kullanmanın yollarını her daim zorluyoruz.

Tüm çalışmalarımızı her zaman doğaya ve canlılara olan sorumluluğumuzun farkındalığı ile eko yaşam inovasyonu ışığından maksimum derecede faydalanarak gerçekleştiriyoruz.

Sektördeki pozisyonumuz gereği oluşan sorumluluklarımızın bilinci ile, yüksek performanslı, buna karşılık çok çok düşük enerji tüketimine sahip, minimum karbon salımı ile doğaya dost veya tamamen yenilenebilir enerji kullanan teknolojilerin üretimi ve ithalatı söz konusu olduğunda gücümüzü maksimum derecede harcadık ve harcamaya devam ediyoruz.

2017 Yılında tamamen yerli sermaye ile Liebe Yerli Yoğuşmalı Kombi markasını ülkemize kazandırdık. Ülkemiz üretim gücüne, mühendislik ve teknolojik bilgi birikimine yakışır, güçlü yapısı ve dayanıklı tasarımı ile uzun yıllar sorunsuz kullanılabilecek Liebe Yerli Yoğuşmalı Kombi'nin ilk modeli olan Ecomix’i ise 2018 yılında tüketicilerimizle buluşturduk. Anlamı aşk olan bu yerli kombi markamızı ülkemiz tüketicileri çok sevdi. İlk 2 yıllık süreçte eriştiğimiz yüksek satış rakamları bunu kanıtlar niteliktedir.

Avrupa'nın en büyük yoğuşmalı kazan ve yoğuşmalı kombi üreticilerinden biri olan, kökleri 1935 yılına dayanan, sektöründe birçok öncü yenilikle adından söz ettirmiş, ileri mühendisliğinin bir yansıması olan cihazlarının kalitesinin tartışılmaz olduğu Hollandalı Remeha'yı ülkemiz tüketicileri ile buluşturduk. 2011 yılından bu yana distribütörlüğünü üstlendiğimiz Remeha teknolojileri yüksek performansları, düşük enerji tüketimleri, oldukça düşük karbon salımı yetenekleri ve uzun kullanım ömürleri ile ülkemize tüketicileri tarafından tam not almıştır.

Isıtma sistemleri ekipmanları ile Dünyanın en büyük boyler ve genleşme tankı üreticilerinden biri olan Alman markası Reflex yine Türkiye distribütörlüğünü üstlendiğimiz markalarımız arasındadır. Kaliteli yapıları ve tartışmasız güçlü teknolojileri ile Reflex ürünleri, ülkemizde çokça tercih edilerek yüksek takdir toplamıştır.

Yenilenebilir enerji konseptimizin ilk çalışması, baştan sona AR-GE departmanımız tarafından geliştirilen ve tamamen yerli sermaye ile üretimini gerçekleştirdiğimiz Restherma Yerli Isı Pompaları'mızı ise 2010 yılından bu yana tüketicilerimizin kullanımına sunmaktayız. Her geçen gün daha çok evde tercih edilen Restherma Yerli Isı Pompalarımızı ülkemizin bir başarısı olarak görüyoruz.

Yine yenilenebilir enerji konseptlerimizden biri olan Ressolar termal güneş panellerimiz, bünyemizde geliştirdiğimiz ve tamamen yerli sermaye ile üretimini gerçekleştirdiğimiz önemli markalarımız arasındadır.

İklimlendirme ve yenilenebilir enerji ısı pompaları teknolojilerinde tartışmasız Dünya devleri arasında olan Panasonic klima ve ısı pompaları Türkiye Distribütörü konumundayız. Klima ve ısı pompalarında ki teknolojik gücünün, etkin kaynak kullanımı ve doğaya dost cihazlarının ülkemiz için büyük bir artı değer olduğu bilinciyle tüketicilerimize bu hizmeti 2012 yılından bu yana sürdürmekteyiz.

Avrupa’daki en büyük ve en köklü havalandırma fanı üreticilerden olan, 70 ayrı ülkeye dağıtım yapan, havalandırma endüstrisinin açık ara lideri İtalyan markaları Elicent ve Dynair havalandırma fanları'nın Türkiye Distribütörü konumundayız. Bu iki güçlü markanın kaliteli cihazlarının tüketicilerimize ulaştırılması sorumluğuğunu 2018 yılından bu yana taşımaya devan ediyoruz.

2020 yılında ısıtma, soğutma ve havalandırma sektöründe 50 yılı aşkın süre ile edindiğimiz tecrübe, bilgi ve birikimi yeni alanları taşıma kararı aldık. Bu motivasyonla ülkemiz dinamiklerini düşündüğümüzde tarım ve gıda sektörünün yeteneklerimizden maksimum seviyede yararlanabileceğimiz en uygun alanlar olduklarını gördük. Yüksek verimlilik ve minimum enerji sarfiyatı hedefimiz de gıda kurutma makinelerine yoğunlaşmamızı sağladı. Yoğun bir AR-GE sürecinin ardında tarım ve hayvancılık sektöründeki ürettiğimiz ürünlerin kalitelerini üst seviyelere çıkaracak, bunu yaparken de işletme maliyetlerini minimum seviyeye indirecek, doğaya dost bir gıda kurutma makinesi hayal ettik. Geldiğimiz noktada interaktif yönden çağımızın teknolojik gücüne sahip, yüksek kapasiteli, oldukça düşük işletme maliyetli, doğaya dost, dayanıklı ve güçlü yapısıyla gerek yurt içinde gerekse yurt dışında ülkemiz mühendisliğinden söz ettirecek bir gıda kurutma makinesi üretmeyi başardık. Tamamen yerli sermaye gücüne sahip G-Dry Endüstriyel Yerli Gıda Kurutma Makineleri markamız, 2021 yılı Mart ayında aktif olarak faaliyete başlamıştır.

Tüm bu ve diğer etkin markalarımızın teknolojilerini Türkiye geneline yayılmış geniş bayi ağımız ile tüketicilerimize ulaştırıyor, satış sonrası ve teknik servis hizmetini ise yine Türkiye geneline yayılmış geniş teknik servis ağımız ile tüketici odaklı gerçekleştiriyoruz.

Şirket Politikamız

50 yılı aşkın mekanik tesisat, ısıtma, soğutma ve iklimlendirme uygulamaları alanında ki tecrübemiz, kaliteli ürünü doğru ve verimli sistem uygulaması ile tüketiciye buluşturmayı amaç edinmiş ilkemiz, sektördeki gelişmeleri yakından takip eden genç ve dinamik kadromuz, pratik, hızlı, kullanıcı ve çözüm odaklı teknik servis ağımız ve belki de en önemlisi sadece gelişmeleri takip etmekle kalmayıp yüksek teknolojiden faydalanılarak yapılan çalışmaları başarıyla ürünlere entegre ederek yeni nesil teknolojiler geliştiren AR-GE departmanız ile sektörde en iyi olmayı amaç edindik.

Ürettiğimiz ve distribütörlüğünü üstlendiğimiz, ısı pompaları, yoğuşmalı kazan ve kombileri, klimalar, güneş kolektörleri, genleşme tankları, boylerleri, separatörleri ve daha fazlasının bulunduğu ürün gamımızı, doğru uygulamayı yüksek verim - düşük maliyet, doğaya uyum ve uzun kullanım ömrü ile harmanlayarak oluşturduk.

RES Enerji Sistemleri A.Ş. olarak bizler siz tüketicilerimizin keyifle ve güvenle kullanacakları ürünler üretmeye, tedarik etmeye, satış öncesi ve satış sonrası kaliteli hizmet sunmaya hızla kesmeden devam ediyoruz.

RES Enerji Sistemleri A.Ş. Remeha Türkiye